Nahoru a dolů

Napsal Rikatoka (») 10. 3. 2013 v kategorii Můj deníček, přečteno: 1889×

Pamatujete, jak jsem vám psala, že je život jako jízda na tobogánu? Jak jste jednou nahoře a všechno se vám daří a v tu ránu se všechno obrátí, vy jste dole a všechno je nanic? Tak přesně to se teď u nás děje! 

Ještě, než si zase začnu stěžovat, vám musím povědět o včerejším divadle. Tady u nás ve vsi se každou chvíli něco děje, divadla jsou to dost často, vždyck nějací ochotníci, ale super! Strejda hraje hned se 2 spolky, ten jeden, dá se říct, dokonce šéfuje. Ale včerejší divadlo nehrál ani jeden z jeho spolků, nýbrž ochotnický spolek  nedalekého městečka. Všechny ty lidičky jsem znala, většinou ale jen tak od vidění, takže jsem tam šla spíš ze slušnosti, aby se neřeklo. Hrála se pohádka Hrátky s čertem, kterou už od malička upřímně nesnáším, ale nechtěla jsem, aby se tu povídalo, že jsem tam nebyla (na vesnici celkem normál, drbny jsou tu na všech stranách a když se tady někdo něčeho neúčastní, hned je to problém), takže jsem tam prostě jít musela. V první polovině jsem už už usínala, ale na těch nepohodlných židlích z hospody se spát moc dobře nedalo, takže jsem jen tak klimbala. Bylo tam dost lidí, spousta i od nás ze školy. Ale samí kluci. Tak to víte, když je jdu jen pozdravit, protože už se fakt nudím a skoro všichni, s kým jsem tam byla, předčasně odešli, oni hned mají kecy a tak nějak se nebaví. Ve škole jsem jim pak dobrá - klasika. Proto jsem to vzdala a jenom tak se toulala po hospodě. Doufala jsem, že tam narazím alespoň na jednoho  z "těch dvou kluků - číšníků  našeho vesnického maškarní". Marně. Nepotkala jsem ani jednoho. Pokud tam byli, nejspíš byli někde ve výčepu, kam se mi moc nechtělo. Ještě pořád jsem byla rozhozená z toho, že se mi odstěhoval kámoš. Konec divadla se už docela dal, byl to zmatek, protože se zapomínaly slova, ale někdo to vždycky zachránil nějakou vtipnou hláškou, která tam vůbec nepatřila, ale hodila se tam perfektně. Po divadle jsem hned odešla, chtěla jsem se vyhnout těm klasickým "ty už jsi nám ale vyrostla".

tak a teď konečně k životu a tobogánům. Tobogány jsou super, ale jen ty na koupalištích, životní totiž stojí a nic, to si pamatujte! 23. dubna vystupuje Tomáš Klus (podle mě ten úplně nejlepší zpěvák ve vesmíru) nedaleko odsud a lístky jsou ještě v prodeji! Je to poslední koncert z druhé (a poslední) části jeho česko-slovenského tour "Ani si nesedejte". Jeden lístek stojí 490 Kč, což se zdá našim trošku moc. Mně ale ne, mamka je zvyklá na ty kapelky, které hrajou tady v okolí a na které se dostanete do 300 Kč. I No Name stáli 250, což je podle mamky hodně dobrý. Mami, vem si ale, že je to krásný dlouhý koncert v rámci tour! A Tomáš Klus je zlatý slavík! Na toho nejde jít za zábavových 200 Kč! A levnější už to nikdy nebude! A když je to takhle blízko... Prostě tam chci! Klidně si to zaplatím sama a ty tam se mnou a kámoškou nemusíš, stačilo by nás odvézt, anebo mi prostě určitou dobu nedávej kapesný, no! To je to tak těžký? O Tomášovi mluvím už hodně hodně let, vlastně už od jeho prvního hitu v rádiích. Tak mi to prosím dovol! Však já tě ještě zpracuju! Pak je tu ještě další věc... V létě jeden fesťák. Už loni jsem tam chtěla jet, to ale nakonec nevyšlo, tak to plánuju na letošek. Mám tam jet s kámoškou, je to dvoudenní fest a bude to úplně super! Je to jen pár km odtud, takže pohoda! Ale kámošce to rodiče nedovolí... Nechci to rozebírat, prostě musíme vymyslet nějaký áložní plán, jak je překecat. Nápady? Piště do komentů!

* Abyste věděli, o co přesně jde, povím vám k tomu ještě něco... Bude to fest České hrady, takže nic velkého. Už dlouho to bylo domluvené, ale... Mě to naši dovolili, když tam tak moc chci a je to jen kousek. Ale kámošce ne. Myslí si, že by tam nemohla být přes noc. To by ale ani nemusela! Mohly bysme večer odjet a ráno zase přijet! To ale asi těžko vysvětlíte rodičům, že? Já jen doufám, že si to nakonec nerozmyslí i naši... Pomůžete mi prosím vymyslet něco, jak je přemluvit, aby tam mohla? Bez ní nejedu! Jo a pomoc typu "tak ty lístky kupte a pak jim to oznamte jako hotovou věc neberu... " :-)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Elis z IP 89.102.5.*** | 12.3.2013 20:23
A co takhle vzít s sebou svou starší sestřenici? smile
Rikatoka | 13.3.2013 14:30
Kéž by! S tebou by to bylo stejně nejlepší smile A i by nás pustili smile Ale když ty bydlíš tak daleko... smile A s kámoškou už se na to chystáme jak dlouho a nakonec to nevyjde?! Kéž bys tu byla! :*
Elis z IP 85.160.60.*** | 15.3.2013 17:40
Zkusím to nějak domluvit a uvidíme.. :-* Do léta času dost smile
Rikatoka | 15.3.2013 18:34
Už se nemůžu dočkat! smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a devět